Виробництво металевих сіток

Виробництво тканих та в’язаних металевих сіток здійснюється з м’якого термічно обробленого дроту, круглого або фасонного перерізу, з гладкою та чистою поверхнею. Чим чистіша поверхня дроту, тим краще якість сітки і тим краще працює металоткацький верстат. Окалина, яка є наслідком недостатньо гарного відпалу, викликає швидке зношування підшипників і шийок валів, що обертаються в них. Нальоти іржі на сталевому дроті не тільки забруднюють верстат, а й ведуть до частих обривів дроту та псуванню сітки.
Харківський завод металевих сіток «ТЕТРА» для серійного виготовлення тканих та в’язаних сіток використовує високоякісні дроти з різних матеріалів: нержавіючі, ніхромові, нікелеві, латунні, низьковуглецеві, низьковуглецеві оцинковані та інші. Постачальниками дротів для Харківського заводу металевих сіток «ТЕТРА» є провідні світові виробники з Індії.
Для виготовлення продукції використовується власне обладнання: човникові та рапірні металоткацькі верстати марок “DRAWEBA”, “JAGER”, “STEGMANN”, “UDAW” різних модифікацій, мотальні машини для перемотування дроту на котушки, навійні станції для навивки дротів основи на навійні барабани та інше технологічне обладнання та оснащення.

Технологічний процес виробництва сітки має такі етапи:

– транспортування дроту зі складу на мотальні машини, перемотування дроту;
– навивка дроту основи та заправка в елементи металоткацького верстата;
– налаштування металоткацького верстата;
– процес ткацтва дротяної сітки;
– знімання готової сітки з металоткацького верстата;
– фасування та транспортування сітки на склад готової продукції.

Транспортування дроту зі складу на мотальні машини, перемотування дроту

Першою підготовчою операцією при ткацтві є перемотування дроту на пластмасові котушки. Моток дроту, призначеного для перемотування, звільняють від обв’язування та пакування. Моток розміщують на оснащенні мотальної машини і закріплюють кінець дроту на шийці котушки. Після наповнення котушки вимикають відповідний шпиндель, перерізають дріт, знімають наповнену котушку та закріплюють на ній кінець дроту.

 

Навивка дроту основи та заправка в оснастку металоткацького верстата

Основу можна навивати безпосередньо на верстаті, або на навійній станції. Процес навивки основи має дуже важливе значення, тому що від якості навою залежить значною мірою і якість сітки. Навійний барабан з навитою та пробраною основою підвозять до металоткацького верстата. Заводять дроти основи через ремізні рами та бердо. Кінці основи рівномірними пасмами закріплюють на зубах товарного барабана.

Металоткацький верстат. Дроти основи заведені в оснастку

Металоткацький верстат підготовлений для виробництва металевих сіток. Дроти основи заведені в оснастку та натягнуті.

Налаштування металоткацького верстата

Всі дроти основи під час виготовлення сітки повинні мати рівномірний натяг. Після заправлення основи при налагодженні верстата поступово збільшують та вирівнюють натяг дротів основи за допомогою переднього регулятора. Подальше налагодження верстата полягає в синхронізації часу початку роботи всіх деталей: погонялка повинна вступати в дію в певний момент ходу батана, шпарутки повинні підніматися за певної відстані від них берда і т.д.

 

Процес виробництва (ткацтва) металевих сіток

У процесі роботи на металоткацькому верстаті не допускають обривів дротів і стежать за рівномірністю натягу основи та розміром чарунок. Чарунки перевіряють за допомогою вимірювального мікроскопа, лупи, штангенциркуля або іншого вимірювального інструменту. При необхідності проводять підстроювання верстата. При заміні котушок із дротом перевіряють роботу датчиків автоматики, що забезпечує зупинку верстата під час обриву або закінчення дроту.

Знімання готової сітки з металоткацького верстата

При виробництві (ткацтві) сітка автоматично намотується на товарний барабан. Місткість барабана в залежності від номера сітки та її щільності коливається в межах 50-150 м на легких верстатах та 25-75 м – на важких.

Металоткацький верстат. Товарний барабан із виготовленою сіткою

Металоткацький верстат у процесі виробництва металевих сіток. Виготовлена сітка намотується на товарний барабан

З металоткацьких верстатів всіх типів готову сітку знімають спеціальним пристроєм. Товарний барабан приводять у вільний стан, послаблюють основу і зрізають її паралельно дротам утка на відстані 1-1,5 м від узлісся полотна. Завдяки цьому виявляється можливим швидко закріпити сітку, що залишилася, на товарному барабані і отримати економію основи при повторній заправці верстата. Розрізавши сітку, ткач встановлює пристрій паралельно товарному барабану. Потім закріплює полотно у вал і, обертаючи його за допомогою ручки, перемотує виготовлену сітку з товарного барабана на вал. Після цього ткач знімає рулон разом із валом, ставить його убік, прибирає пристрій та продовжує роботу на верстаті.

 

Фасування та транспортування сітки на склад готової продукції

Сітки приймають партіями. Партія повинна складатися із сіток одного номера, однієї ширини, одного матеріалу та оформлена одним документом про якість. При прийомі сітку поділяють на рулони. Кожен рулон сітки має бути упакований та промаркований відповідно до нормативних документів.

Сітку транспортують рулонами, ящиками та пакетами транспортом усіх видів  відповідно до правил перевезення вантажів, що діють на транспорті цього виду. Зазвичай використовують криті транспортні засоби.

Варіант розміщення рулонів сіток у кузові вантажівки

Виробництво металевих сіток включає етап транспортування. На фото представлені рулони сіток, покладені в кузові вантажівки для транспортування.

Виготовлення фільтроелементів та іншої продукції з дротяної сітки

 

Харківський завод металевих сіток “ТЕТРА” постачає сітку споживачам у рулонах, а також розрізану на заготовки за індивідуальними розмірами. Крім того, значну частку поставок складають фільтроелементи та інша продукція з дротяної сітки. Для цього на нашому виробництві сформовано окрему ділянку, оснащену машинами для порізки з дисковими ножами, автоматичними гільйотинами, пресами, великим переліком штампів, зварювальним обладнанням, а також механічну ділянку з металообробним обладнанням.

Виробництво круглих та фігурних фільтроелементів з металевих сіток

На Харківському заводі металевих сіток «ТЕТРА» виготовлення круглих та фігурних фільтроелементів здійснюється на пресах з використанням великого набору штампів. В даний час за допомогою штампів виробляються десятки типорозмірів фільтроелементів круглої форми діаметром від 45 мм до 350 мм і фільтроелементи складної форми.

Штампування круглих фільтроелементів

Виробництво фільтроелементів квадратної або прямокутної форми з металевих сіток

Фільтроелементи квадратної або прямокутної форми виготовляються за допомогою машин для порізки та автоматичних гільйотин. Такі фільтроелементи можуть бути будь-яких розмірів. Для виготовлення спочатку здійснюється розкрій рулонів сітки на заготовки. Використовуються машини для порізки, на яких рулони сітки дисковими ножами розрізаються вздовж на смуги потрібної ширини. Потім для поперечного розкрою використовують автоматичні гільйотини, на яких смуги сітки або рулони розсікаються на відрізи заданої довжини.

Розрізання рулону сітки на смуги на машині для порізки

Нарізка прямокутних фільтроелементів на автоматичній гільйотині

Виробництво багатошарових і об’ємних фільтроелементів з металевих сіток

Для виготовлення багатошарового фільтроелемента спочатку виготовляються елементи кожного шару з необхідними розмірами. Потім з використанням спеціального оснащення збирається пакет сіток відповідно до специфікації багатошарового фільтроелементу. Для з’єднання пакета сіток до єдиного блоку зазвичай використовується точкове контактне зварювання. Іноді сітки з’єднуються за допомогою окантовки. Вона може виконувати функції ущільнювача при встановленні фільтроелемента в конструкцію фільтра.

Точкове зварювання багатошарових фільтроелементів

Фільтроелементи об’ємної форми та плоскі фільтроелементи складної форми виготовляються за кресленнями замовника з використанням спеціального оснащення.

Дисковий фільтроелемент з гофрованою вставкою

Циліндричний фільтроелемент з гофрованими шарами сіток

Сита натяжні із захватами

Таким чином, виробництво на Харківському заводі металевих сіток «ТЕТРА» оснащене всім необхідним верстатним парком, виробничим обладнанням та оснащенням. Підготовлений та досвідчений персонал забезпечує випуск якісної стандартної серійної продукції, а також виробництво металевих сіток та виробів з них на замовлення споживачів.